[TODO:Translate]-Gå til søk
[TODO:Translate]-Gå til sidens innhold
[TODO:Translate]-Gå til kontaktinformasjon
Gynekologi
Ved vår seksjon for gynekologi jobber gynekologer med lang erfaring i utredning og behandling av kvinnesykdommer. Gynekologiske problemer er ofte av personlig og intim natur og vi legger særlig vekt på at undersøkelse og behandling skjer på en konfidensiell og profesjonell måte.
Behandling av kløe, svie og smerte i kvinnens underliv (vulvaplager)
Flere kvinner oppsøker gynekolog for langvarige smerter i underlivet. Dette kan være kløe, svie eller smerter ved samleie. For å kunne gi en korrekt diagnose og behandling er det nødvendig med en full gynekologisk undersøkelse og samtale. Årsaken til plagene kan være mange og komplekse. Mange kvinner sliter ofte med seksuelle problemer knyttet til dette.
Underlivssmerter kan også skyldes muskelknuter i livmoren, endometriose, sammenvoksninger i bukhulen etc. Det kan være nødvendig med kikkhullsundersøkelse (laparoskopi) for å stille en riktig diagnose. Vi utfører laparoskopi på Volvat i Oslo.
Timebestilling